Salo Golf

Salo Golf Ry

Osoite

Anistenkatu 1, 24100 Salo

Perustettu

1988

Jäseniä

914

Kenttä

Reikiä 18

Oheispalvelut

Ravintola A-oik., sauna (tilauksesta), suihku, pukukaapit, minigolfrata, pro shop.

Harjoittelumahdollisuudet

Range, putti-, pitchiviheriö, par 3 -rata.

Ajo-ohje

Keskustasta Tammisaaren tietä Kiskon tielle, josta opastus vasemmalle

Kentän luonne

"Suomen nopein kenttä maailman parhaassa Urheilupuistossa." Tuuli ja vedet haastavat, mutta myös palkitsevat.

Lähimmät hotellit

Sokos Hotel Rikala
(02) 7744100
www.sokoshotels.fi

Hotel Fjalar
(02) 777 600
www.fjalar.fi

 

Muuta

Talvikautena golfsimulaattori. Par 3 -rata aloittelijoille ja harjoittelijoille.

Yhteystiedot

Nimike Nimi Puhelin Sähköposti
Caddiemaster   (02) 721 7300 caddiemaster@salogolf.fi
Puheenjohtaja Heikki Hallaranta 0500600101 hhallaranta@smail.fi
Kapteeni Kimmo Järvinen 0405728924 kimmo.s.jarvinen@gmail.com
Ladykapteeni Merja Koskinen    
Toimitusjohtaja Tomi Paju 0500535063 toimitusjohtaja@salogolf.fi
GolfPro Eero Kettunen 0500623613 golf@ebikettunen.com
Kenttämestari Jari Erikäinen 0503423903 kenttamestari@salogolf.fi
Ravintola Hometown Golf Club Ravintola 0413140505 ravintola@hometown.fi
Hometown Golf Club toimitusjohtaja Mikko Kakko 0440754482 mikko.kakko@hometown.fi
Pro shop Eero Kettunen 0500623613 golf@ebikettunen.com
Hotel Fjalar – ehdoton pysähdyspaikka golffareille!